Včelí med manový (dubový) 500g - Bulharské speciality

Cena:
/>

bulharské speciality
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Přejít na obsah
Včelí med manový 500g

Včelí med manový (dubový)

Obsah:
0,5 kg
Obal: sklenice s víčkem
Země původu: Bulharsko
Oblast: Horská oblast Strandža-Sakar

__________________________________________________

__________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Med pocházející ze 100% ekologicky čistého prostředí lesů Strandža-Sakar v Bulharsku, 30km od Černého moře. Produkce medů je pravidelně kontrolována a certifikována. Celá oblast je chráněna správou FSC a WWF.

Je zcela jiného původu než med květový. Manovice produkuje různý hmyz (mšice, puklice a další) z mízy rostlin a stromů. Nejde tedy o med z květů stromů. Šťávy, které na listech, jehličí či větvích zůstávají sbírají včely či mravenci. Manový med vyniká lahodnou chutí, výrazným aroma a tmavou barvou. Liší se i složením - má více minerálních látek a vyšší podíl fruktózy. To je také důvod jeho pomalejší krystalizace. Produkce manovice je závislá na počasí, přemnožení hmyzu a nebývá silná každý rok - mamovicové roky se opakují v několikaletých cyklech. Navíc snůška závisí na počasí - manovice nesmí spláchnout déšť a nesmí také na stromech zasychat vlivem horka. Pro nízký obsah pylu je manový med vhodný pro alergiky.


Výživové údaje 100g: energie: 324 kCal/1355 kJ, bílkoviny: 0g, sůl: 0g, tuky: 0g, z toho nasycené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 80.7g, z toho cukry 80g.

Manový med je zaregistrovaná Evropská ochranná známka.

__________________________________________________________________________________________________________


Uživatelské recenze tohoto produktu

Návrat na obsah
Web Analytics