Bulharské víno Trakia Estate Reserve Mavrud - Bulharské speciality

Cena:
/>

bulharské speciality
Přejít na obsah
Bulharské víno Trakia  Estate  Reserve Mavrud

Trakia Estate Reserve Mavrud

Stát: Bulharsko

Oblast: Thrácká nížina
Vinařská podoblast: Plovdiv

Výrobce: Granit Plovdiv
Odrůda: Mavrud
Typ: Červené
Sladkost: suché víno
Objem:
750 ml
Obsah alkoholu:
13 %
Zrání v sudu: ano
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks

Tento produkt není k dispozici.
200 Kč
Přidat

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Silné a plné víno zrající 12 měsíců v francouzských dubových sudech s aroma čokolády, lehké vanilky, třešně a lesní maliny. Ovocná, nasládlá chuť s příjemnými tříslovinami, s tóny čokolády a mandlí v dochuti. Merlot 66%, Syrah 12%, Cabernet Sauvignon 10%, Petit Verdot 12%.


Bessa valley

Zcela nově vybudované vinařství v srdci thrácké nížiny poblíž vesnice Ognianovo, s nejmodernější technologií a francouzským know how, se 140 ha vlastních vinic, osázených odrůdami Merlot, Cabernet. Sauvignon, Syrah a Petit Verdot. Majiteli jsou Stephan Neipperg (majitel několika Chateau v Bordeaux) a Karl-Heinz Hauptmann.Charakteristika odrůdy Mavrud

Prastará bulharská odrůda s tmavě rubínově červenou až granátovou barvou. Název Mavrud pochází z řeckého slova pro černé. Marvut má plnou, vláčnou až sametovou chuť s dubovou dochutí, s kořenitými tóny lesního ovoce, koření, tabáku, kávy nebo čokolády, s nízkým obsahem kyselin.

Ve vyzrálých vínech nalezneme i chuť dřeva s tóny pryskyřice, suchého listí a esenciální oleje. Ve vůni nalezneme třešně, švestky, borůvky, ostružiny, fíky i růže, ve starších vínech je cítit aroma tabáku, kávy nebo čokolády.

Odrůda Mavrud je používána na výrobu odrůdových, vyzrálých vín a je pěstována ve většině zemí střední Balkánu. Pěstování odrůdy je obtížné a vyžaduje velkou obětavost vinaře.

Odrůda Mavrud je podobná odrůdě Mourvèdre z francouzského údolí Rhôny.Doporučené pokrmy k podávání vína Mavrud

Víno Mavrut je vhodné podávat ke zvěřině a zralým sýrům. Doporučená teplota servírování je 16°-18°C.Zákaz prodeje alkoholických nápojů, osobám mladších 18let.
Objednáním alkoholu stvrzuji, že jsem osoba starších 18-ti let.


Uživatelské recenze tohoto produktu

Návrat na obsah
Web Analytics