Bulharské víno Mezzek Cabernet a Mavrud - Bulharské speciality

Cena:
/>

bulharské speciality
saláty
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Přejít na obsah
Bulharské víno Mezzek Cabernet a Mavrud

Mezzek Cabernet a Mavrud

Stát: Bulharsko
Oblast: Východné Rodopy
Vinařská podoblast: Mezzek
Výrobce: Katarzyna Estate
Odrůda: Cabernet  Sauvignon
Typ: Červené
Sladkost: suché víno
Objem:
750 ml
Obsah alkoholu:
0 %
Zrání v sudu: ano
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks

Tento produkt není k dispozici.
220 Kč
Přidat

__________________________________________________


___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Pozor!!! Skleněné lahve posíláme pouze v ochranném polystyrenovém obalu.

Obaly najdete zde.


Charakteristika:
Hluboké, tmavé rubínové barvy s nádechem třešně. Směs původní bulharské odrůdy Mavrud a francouzské odrůdy Cabernet Sauvignon, je bohatá a šťavnatá, s velkou rovnováhou mezi chutěmi ovoce, dubu, tříslovin a kyselin. V chuti je také cítit černá čokoláda a karamel.

Podává se: při 15-17 °C

Doporučuje se podávat: s jídlem z mletého masa, k dušenému červenému masu a měkkým zrajícím sýrům.Katarzyna Estate vlastní 365 ha vinic, které se nachází v jedné z nejlepších regionů Bulharsk pro pěstování vinné révy. Různé odrůdy a klony Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Syrah, Mavrud, Malbec, Tempranillo, Petit Verdot, Chardonnay, Sauvignon Blanc a Viognier jsou vybrány tak, aby dokonale odpovídaly klimatickým podmínek a struktuře a typu půdy. Hustota výsadby je 4130 kusů révy na hektar vinice s 2,20 m prostoru mezi řádky a 1,10 m mezi jednotlivými kusy révy. Uplatněním moderních vinařských postupů a dynamickým řízení se snažíme vyvážit výnosy, a produkovat ta nejlepší vína z vinic Katarzyna Estate.

Koncepce vinařství byla vyvinuta s myšlenkou odhalit jedinečnost vín a zvláštní vlastnosti regionu na nejvyšší úrovni. V Katarzyna Estate je zpracováno přibližně 1600 tun hroznů. Sklep je vybudován tak, aby bylo možné využít gravitaci při přemisťování hroznů z třídící linky do vany a následně do barelů pro kvašení. Kvašení se provádí v 10 a 15-tunových nádobách z nerezové oceli a 400-litrových sudech z francouzského dubu.

Používáme klasickou technologii. Hrozny jsou ručně sbírané. Používáme pouze zdravé, pečlivě vybrané hrozny. Stárnoucí vína ve francouzských dubových sudech se pravidelně doplňují. Sledujeme na kvalitativní změny, z důvodu kontaktu mezi vínem a dubovým dřevem. Experimentujeme s různými druhy dubu z různých oblastí. Po naplnění do lahví vína dodatečně stárnou v podzemním tunelu s konstantní teplotou 14°C a vlhkostí 75%.
Charakteristika odrůdy Mavrud

Prastará bulharská odrůda s tmavě rubínově červenou až granátovou barvou. Název Mavrud pochází z řeckého slova pro černé. Marvut má plnou, vláčnou až sametovou chuť s dubovou dochutí, s kořenitými tóny lesního ovoce, koření, tabáku, kávy nebo čokolády, s nízkým obsahem kyselin.

Ve vyzrálých vínech nalezneme i chuť dřeva s tóny pryskyřice, suchého listí a esenciální oleje. Ve vůni nalezneme třešně, švestky, borůvky, ostružiny, fíky i růže, ve starších vínech je cítit aroma tabáku, kávy nebo čokolády.

Odrůda Mavrud je používána na výrobu odrůdových, vyzrálých vín a je pěstována ve většině zemí střední Balkánu. Pěstování odrůdy je obtížné a vyžaduje velkou obětavost vinaře.

Odrůda Mavrud je podobná odrůdě Mourvèdre z francouzského údolí Rhôny.


Charakteristika odrůdy Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je velmi stará odrůda vinné révy určená k výrobě červených vín a patří mezi nejrozšířenější odrůdy. Odrůda Cabernet Sauvignon je původem z Francie, oblasti Bordeaux a vznikla přírozeným křížením odrůd Cabernet Franc x Sauvignon Blanc. Odrůda Cabernet Sauvignon je přímým příbuzným základní kabernetové odrůdy Cabernet Franc, která je nese geny révy lesní. Víno Cabernet Sauvignon má výraznou tmavou granátovou barvu, někdy až s modrofialovými odlesky. Chuť vína bývá charakterizována jako směs černého rybízu, cedrového dřeva, doutníku a grafitu. V chuti můžeme nalézt i silný kořenitý a dobře strukturovaný dojem tříslovin. Ve vůni vína Cabernet Sauvignon můžeme nalézt černý rybíz, ostružinu, koření, třešně, cedr, čokoládu, doutníkový tabák, cedr, papriku, olivy, povidla, marmeládu, ale i eukalypt, grafit a menthol. Odrůda je velmi vhodná pro pomalé zrání v dubových sudech a archivaci. Odrůda je vhodná pro výrobu odrůdových vín i směsí.


Zákaz prodeje alkoholických nápojů, osobám mladších 18let.
Objednáním alkoholu stvrzuji, že jsem osoba starších 18-ti let.


Uživatelské recenze tohoto produktu

Návrat na obsah
Web Analytics