Přírodní Olivova kosmetika Biofresh - Bulharské speciality

Cena:
/>

bulharské speciality
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Přejít na obsahOlive Oil of Greece

_________________________________________________________________________________________________________________________


Olivovník patří k nejstarším rostlinným druhům na Zemi. Pochází pravděpodobně ze západní Asie. V Egyptě uctívali olivu jako symbol míru a spravedlnosti. Faraóni nosili na hlavě olivové věnce jako znak jejich moudrosti. Ve starověkém Řecku zdobili olivovými větvičkami vítěze Olympijských her a lidé věřili, že oliva napomáhá mystickému spojení mezi nebem a zemí.

Tento strom je prakticky nezničitelný a přežívá a plodí olivy celá staletí. Řekové olivovým olejem potírali sochy bohů a věřili jeho zázračné síle. V Řecku také vznikla první podoba mýdla, když smíchali mastek, popel a vodu s několika kapkami olivového oleje. Do amfor s olivovým olejem přidávali okvětní plátky růží a tak se vyráběly první parfémy. Olivový olej (Olea Europea Oil) pravidelně používali v péči o tělo a vlasy a dosahovali skvělých výsledků.
V dnešní době má olivový olej nezastupitelné místo ve světových kuchyních a zároveň v kosmetice. Olej obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, minerálů, přírodních antioxidantů a stopových prvků. Také má výrazné zjemňující a hydratační účinky díky podpoře tvorby kolagenu ve tkáních.
Kosmetika s olivovým olejem je velmi vhodná pro suchou a podrážděnou pleť se sklonem k zánětům a alergiím.
Olivová kosmetika firmy BIOFRESH neobsahuje parabeny a při její výrobě jsou použity rostlinné extrakty na přírodní bázi.

Návrat na obsah
Web Analytics