Přírodní Olivova kosmetika Biofresh - Bulharské speciality

Cena:
/>

bulharské speciality
Přejít na obsah
50 Kč
Přidat
90 Kč 120 Kč
Přidat
320 Kč
Přidat
50 Kč
Přidat
90 Kč 150 Kč
Přidat
90 Kč 120 Kč
Přidat
90 Kč 130 Kč
PřidatOlive Oil of Greece

_________________________________________________________________________________________________________________________


Olivovník patří k nejstarším rostlinným druhům na Zemi. Pochází pravděpodobně ze západní Asie. V Egyptě uctívali olivu jako symbol míru a spravedlnosti. Faraóni nosili na hlavě olivové věnce jako znak jejich moudrosti. Ve starověkém Řecku zdobili olivovými větvičkami vítěze Olympijských her a lidé věřili, že oliva napomáhá mystickému spojení mezi nebem a zemí.

Tento strom je prakticky nezničitelný a přežívá a plodí olivy celá staletí. Řekové olivovým olejem potírali sochy bohů a věřili jeho zázračné síle. V Řecku také vznikla první podoba mýdla, když smíchali mastek, popel a vodu s několika kapkami olivového oleje. Do amfor s olivovým olejem přidávali okvětní plátky růží a tak se vyráběly první parfémy. Olivový olej (Olea Europea Oil) pravidelně používali v péči o tělo a vlasy a dosahovali skvělých výsledků.
V dnešní době má olivový olej nezastupitelné místo ve světových kuchyních a zároveň v kosmetice. Olej obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, minerálů, přírodních antioxidantů a stopových prvků. Také má výrazné zjemňující a hydratační účinky díky podpoře tvorby kolagenu ve tkáních.
Kosmetika s olivovým olejem je velmi vhodná pro suchou a podrážděnou pleť se sklonem k zánětům a alergiím.
Olivová kosmetika firmy BIOFRESH neobsahuje parabeny a při její výrobě jsou použity rostlinné extrakty na přírodní bázi.

Návrat na obsah
Web Analytics